enter-article הכינו את גינתכם לקיץ - כל הסודות שיגרמו לפרחים שלכם להישאר יפים גם באוגוסט - אתר הגינון הגדול
גננים » מאמרים וחדשות » אחזקת גינות - הכינו גינתכם לקיץ

אחזקת גינות - הכינו גינתכם לקיץ


האביב מביא עמו פריחה, הסתיו התחדשות והחורף מים בשפע. הקיץ לעומת זאת, נחשב האויב של הגינה. אספנו עבורכם עצות שיעזרו לכם להבין שגם בקיץ ניתן ליהנות מגינה פורחת ומטופחת


הטמפרטורה הממוצעת בקיץ מגיעה לקרוב ל-30 מעלות, האוויר יבש והמים יקרים, ולכאורה צפויה תקופה בה הגינה תהיה יבשה ודלילה. לא משנה כמה נשקה את הגינה, התנאים בקיץ הם קיצוניים מאד עבור צמחים רבים, ולכן נדרשת היערכות מיוחדת לקראת הקיץ בכל הנוגע למשימה של תכנון ועיצוב גינות, כדי להבטיח מראה מטופח בגינה.

למרבה המזל, עם קצת תכנון ומעט עבודה, ניתן לגרום לכך שהגינה תפרח בקיץ כאילו אנחנו באביב. אחזקת גינות בקיץ אינה שונה באופן מהותי מזו של שאר חודשי השנה, אך היא מצריכה הבנה שכמו בני האדם, גם הצמחים סובלים מחום.
 

עצות לקיץ פרחוני בגינה

מים - המחסור במים לא מוביל רק לירידת מפלס הכינרת, אלא גם לעלייה בהוצאות על השקיה בחודשי הקיץ. למרות שהעצה חשובה כל השנה, בחודשי הקיץ חשוב במיוחד להשקות בשעות החשכה, והכי טוב – לפנות בוקר.

בשעות אלה אידוי המים הוא המועט ביותר, והם ייספגו באדמה. אם השקיתם בשעות השמש הקופחת, קחו בחשבון שמים רבים לא יספגו באדמה ויחלחלו לשורשי הצמחים שלכם, אלא פשוט יתאדו (אבל לא יתאדו מחשבון המים).

מזיקים - אחזקת גינות כוללת לרוב התמודדות עם מזיקים, אולם בקיץ אלו נעשים תוקפניים ונפוצים יותר. מסיבה זו, כאשר הטמפרטורות מתחילות לעלות, יש לחדש את ההגנה על הצמחים בגינה מפני המזיקים אשר תוקפים אותם.

חשוב להבין שבכל גינה עשויים להופיע עשרות סוגים שונים של מזיקים, ויש צורך בהתמודדות שונה עמם (חומרי הדברה שונים, יצירת מחסומים, שימוש בהדברה טבעית ועוד).


הדרך הטובה לעשות זאת, היא באמצעות עזרתם של גננים מקצועיים. מזיק מעצבן במיוחד אשר מתעורר עם בוא הקיץ הוא זבוב הפירות, שמזיק לכל פירות הקיץ הטעימים. כדי להתמודד עם מזיק זה יש להציב בגינה מלכודת או שתיים עם דבק.

צמחים קיציים - גננים נוהגים לכנות צמחים רבים "צמחי קיץ", אשר אותם ניתן לשתול בחודשי הקיץ והם משגשגים בתקופה זו (לדוגמא. חמניות, חרציות, פיטוניה ועוד). אחזקת גינה מטופחת ובעיקר פורחת, יכולה להתבצע על-ידי שתילה של דשא מוכן או פרחים שמתאימים לקיץ ומכאן שתכנון הגינה ובחירת המינים הנכונים, הם שיקבעו את מראה הגינה בקיץ.

גם בקרב התבלינים ישנם כאלה שמשגשגים בקיץ – תימין, זעתר, רוזמרין ועוד. יתרון נוסף של עשבי תבלין הוא שהם פורחים בזמן הקיץ וניתן להשתמש בפרחים גם לתיבול וגם להוסיף צבע לכל מנה.

תכנון ודישון - גם אם באופן רגיל אינכם נעזרים בשירותיהם של גננים, מומלץ לעשות זאת לקראת הקיץ. גנן מקצועי יוכל להעריך האם גינה פורחת ומטופחת עשויה להפוך, עם חילופי העונה, לנבולה ויבשה. על-ידי אבחון שכזה, ניתן יהיה לבצע שתילה של צמחים רב עונתיים ופרחי קיץ חסכוניים במים.

בנוסף, הקיץ הוא זמן טוב לדשן את האדמה, לאחר כל שעבר עליה בחודשי החורף. אם מגדלים עשבי תיבול, ירקות או פירות, מומלץ כמובן להשתמש בדשן אורגני, ולא כזה המכיל כימיקלים שיעברו לאחר מכן לבני אדם.


 
עצי פרי דורשים השקייה מרובה בקיץ, ופעמים רבות יש להעשיר את האדמה בברזל.
חשוב להגן על עצים אלו, אשר עשויים לסבול מזנק בלתי הפיך בקיץ


עוד באותו נושא

מדריך לימודי גרפולוגיה

מדריך לימודי גרפולוגיה

אם גם אתם חולמים להיות כמו גרפולוגים בתוכניות משטרה שונות, אשר יושבים ליד השולחן ומנתחים כתבי יד שונים כדי לגלות מי כתב, באיזה מצב הוא היה...

כיצד מתבצע אבחון תעסוקתי?

כיצד מתבצע אבחון תעסוקתי?

הלכתם לראיון עבודה והתבקשתם לכתוב מכתב או לצייר? לא, לא בודקים אם אתם יצירתיים, רק רוצים לאבחן את כתב היד שלכם המבוגרים שבינינו, עוד...

מדריך קצר על גרפולוגים

מדריך קצר על גרפולוגים

חושבים שגרפולוגיה מתאימה רק לאנשים בעלי אמונות כאלה ואחרות? תתפלאו לגלות עד כמה היא שימושית בכל מכלול חיינו בעבר, נהגו לראות בגרפולוגיה...

גרפולוגים במשפט הישראלי

גרפולוגים במשפט הישראלי

בסוף שנות ה-70 קבע בית המשפט העליון בישראל שמקצוע הגרפולוגיה הוא מקצוע מדעי מבוסס שכשיר להישמע בבתי המשפט. מאז משמשים גרפולוגים כעדים במשפטים...

מה שווה חתימה בעיניי גרפולוגים?

מה שווה חתימה בעיניי גרפולוגים?

חתימה של אדם מתברר, איננה רק מציגה בפנינו רק את ההתחייבות שלו לעמוד במילתו, אלא היא מציגה לנו בפנינו את אישיתיו גרפולוגיה חתימה מסייעת...

string(57) "מה שווה חתימה בעיניי גרפולוגים?"