enter-article 5 טיפים חשובים לעיצוב וריהוט הגינה שלכם - אתר הגינון הגדול
גננים » מאמרים וחדשות » 5 טיפים חשובים לעיצוב וריהוט הגינה שלכם

5 טיפים חשובים לעיצוב וריהוט הגינה שלכם

בשעה טובה יש גם לכם גינה – עכשיו איך תשלבו בה ריהוט בצורה נכונה?

רכישתו של בית עם מרחב פתוח צמוד היא רק ההתחלה לתהליך של השקעה, עיצוב וטיפוח בגינה ביתית שעשויה לשנות את פני הבית הן בנראות חיצונית מרהיבה ומושכת והן ביצירת אורח חיים משפחתי המאפשר בילוי נעים בגינה, אירוח, משחק ועוד.

לפני שממהרים לנטוע, לשתול או לחילופין לרצף ולקרות, כדאי לתת את הדעת על גודל השטח ומאפייניו לצד הציפיה שלנו מן הגינה הביתית. לא כל בעל גינה מעוניין גם לעסוק בגינון ובחקלאות דרך קבע, ומי שבימים כתיקונם אינו צולח בטיפול בקקטוס המשרדי, אל לו למהר לשתול גינת ירק ונוי המצריכה טיפול והשקעה.

אז מאיפה כדאי להתחיל?

ריכזנו עבורכם את האלמנטים המרכזיים והחשובים ביותר שיהפכו את הגינה שלכם לשכיית חמדה מרהיבה ללא צורך בהשקעה מרובה או תחזוקה מייגעת:

  1. דשא סינטטי - דשא טבעי יש לדשן, להשקות ולכסח בקביעות. במידה ואינכם מעוניינים בהתחייבות הזו ניתן לבחור בין שלל משטחי דשא סינטטי ירוקים במראה רענן שיספקו את התמונה הטבעית ללא הצורך בעבודות חקלאיות. ניתן לבחור משטחי דשא סינטטי בסוגים שונים של מרקמים, המיועדים לנוי, לדריכה או למשחקי כדור, בצבעים שונים ובהתאמה אישית למרחב.
  2. ריצוף מתאים - לצד הדשא הסינטטי רצוי ליצור מעברים או משטחי ישיבה המותאמים יותר להנחת ריהוט. ניתן לבחור בריצוף גרניט, משטחי אבן לא מחליקים או דק עץ. בבחירה בעבודות דק יש להקפיד על שכבת בידוד שתשמר את העץ מפני רטיבות וריקבון ולקחת בחשבון כי מדובר בחומר הדורש תחזוקה.
  3. הצללה נכונה - אין אלמנט חשוב לגינה הביתית כמו פתרון הצללה, שיאפשר שמירה על הרהיטים והציוד לצד אפשרות השהיה בגינה לאורך מרבית ימות השנה. ניתן לבחור בפרגולת עץ, פרגולת אלומיניום, הצללה קבועה או מודולרית, או סגירה מלאה באמצעות פוליקרבונט או סנטף, חומרים מעבירי אור טבעי ומבודדים.
  4. ריהוט גינה - ריהוט הגינה הוא שיקבע את השימוש העיקרי בה. ניתן לבחור בין פינות ישיבה סלוניות, פינות "זולה", פיזור ערסלים, פינת אוכל מלאה או שילוב בין כל הללו. את הריהוט יש לבחור על פי גודל הגינה, גודל המשפחה ושימושיה. משפחות המרבות לארח יעדיפו פיזור של ספות ישיבה, ערסלים ומיטות שיזוף ומשפחות המבקשות להפוך את הגינה לפינת האוכל הביתית יבחרו בשולחן גבוה ויציב במעטפת כסאות. חשוב לבחור בריהוט גינה איכותי המותאם לתנאים לחיצוניים ואינו מתבלה בקלות תחת קרני השמש או ניזוק לאחר מגע עם מי הגשמים.
  5. גינון טבעי - גם בגינה המצויה על תשתית סינטטית ניתן להקדיש פלח מסוים מן השטח להעמדת ערוגת פרחים, עשבי תיבול או שיח. ניתן גם לקבוע את הצמחים הטבעיים הללו באמצעות אדניות סגורות הניתנות להחלפה או כדים, לטביעת מראה טבעי וריח נעים במרחב הגינה הביתית, ללא הצורך בעבודות גינון מורכבות למעט השקיה מעת לעת.

הגינה הביתית היא מרחב של הנאה, בילוי ואירוח ואינה מחייבת השקעה מוגזמת, אולם תשומת לב לפרטים תביא למתחם נעים ומרהיב לעין.

עוד באותו נושא

מדריך לימודי גרפולוגיה

מדריך לימודי גרפולוגיה

אם גם אתם חולמים להיות כמו גרפולוגים בתוכניות משטרה שונות, אשר יושבים ליד השולחן ומנתחים כתבי יד שונים כדי לגלות מי כתב, באיזה מצב הוא היה...

כיצד מתבצע אבחון תעסוקתי?

כיצד מתבצע אבחון תעסוקתי?

הלכתם לראיון עבודה והתבקשתם לכתוב מכתב או לצייר? לא, לא בודקים אם אתם יצירתיים, רק רוצים לאבחן את כתב היד שלכם המבוגרים שבינינו, עוד...

מדריך קצר על גרפולוגים

מדריך קצר על גרפולוגים

חושבים שגרפולוגיה מתאימה רק לאנשים בעלי אמונות כאלה ואחרות? תתפלאו לגלות עד כמה היא שימושית בכל מכלול חיינו בעבר, נהגו לראות בגרפולוגיה...

גרפולוגים במשפט הישראלי

גרפולוגים במשפט הישראלי

בסוף שנות ה-70 קבע בית המשפט העליון בישראל שמקצוע הגרפולוגיה הוא מקצוע מדעי מבוסס שכשיר להישמע בבתי המשפט. מאז משמשים גרפולוגים כעדים במשפטים...

מה שווה חתימה בעיניי גרפולוגים?

מה שווה חתימה בעיניי גרפולוגים?

חתימה של אדם מתברר, איננה רק מציגה בפנינו רק את ההתחייבות שלו לעמוד במילתו, אלא היא מציגה לנו בפנינו את אישיתיו גרפולוגיה חתימה מסייעת...

string(57) "מה שווה חתימה בעיניי גרפולוגים?"